Randka - jak powinna wyglądać ta idealna?

Autor:  Małgorzata Sierocińska

Randka - jak powinna wyglądać ta idealna?

Idealna randka - czy wiesz, jak powinna wyglądać? Idąc na pierwszą randkę, czujemy zwykle motyle w brzuchu, niepewność i stres. Nadchodzi ważny dzień. Spotkanie, na którym tak naprawdę wiele się wyjaśni. Co zrobić, by randka wypadła jak najlepiej? Gdzie najlepiej spędzić zaplanowany czas?

Sprawdź także: Znaczenie kwiatów - poznaj symbolikę kwiatów, zanim je wręczysz kobiecie

Idealna randka – definicja

Czy da się określić w kilku słowach, jak miałaby wyglądać idealna randka? Przede wszystkim liczy się zadowolenie partnerów, a zależy ono od podejścia do czekającego ich wydarzenia.

Nie odbierajmy randki jako przerażającego testu nas samych. Tak, jak się zachowamy – tak nas odbiorą inni. Osoba, która będzie siedzieć po drugiej stronie stolika, zapewne jest zestresowana jeszcze bardziej niż my. Luźne podejście i swobodna atmosfera to podstawowe czynniki, które wpływają na to, czy randka będzie udana czy też nie.

Idealna randka – czyli gdzie?

Rada dla panów – choć po świecie krążą różne na ten temat teorie - większość kobiet wcale nie uwielbia wykwintnych restauracji i homara na talerzu. Jak wynika z sondy przeprowadzonej przez portal Sympatia.pl, aż 63% ankietowanych odpowiedziało, że na randkę najchętniej wybraliby się na romantyczny spacer. Plaża, koc i wino to jeden z wręcz niezawodnych sposobów na spędzenie idealnej randki.

Idealna randka – czyli jak zrobić dobre pierwsze wrażenie?

Kobiety, idąc na pierwszą randkę, chcą być seksowne i pociągające. Nie biorąc pod uwagę miejsca spotkania, zarzucają krótką mini i odsłaniają dekolt. Tym samym popełniają jeden z podstawowych błędów. Nie staraj się na pierwszej randce być prowokacyjna. Przede wszystkim myśl o tym, by wyglądać ładnie i czuć się komfortowo. Wystające ramiączka czy spodnie, które stale trzeba poprawiać, by nie wyszły ci boczki, nie będą sprzymierzeńcami udanej kolacji.

U mężczyzn sprawa również nie jest taka prosta. Przede wszystkim musisz mieć świadomość swoich wad i zalet. Jeśli nie masz seksownego kaloryfera, a raczej zadatki na całkiem konkretny boiler wiedz, że w dwa dni się go nie pozbędziesz. Postaraj się na czas przed spotkaniem jeść lżej, poćwicz mięśnie, a na wieczór wybierz koszulę, która ukryje twój "drobny" mankament. Oprócz tego - podobnie jak panie - pamiętaj o komforcie. Skupiony na tym, czy guzik od koszuli zaraz nie wystrzeli i nie zaatakuje twojej partnerki, nie będziesz dobrym kandydatem na dłuższą rozmowę.

O higienie nie trzeba wspominać. Na pierwsze spotkanie (jak i na każde kolejne) należy przyjść po dokładnej kąpieli, ze świeżym oddechem i ubraniami zdjętymi prosto z suszarki (oczywiście nie można zapomnieć o wyprasowaniu tego, co prasowania wymaga).

Idealna randka – z mężem

Kto powiedział, że idealna randka ma dotyczyć tylko nowo poznanych osób albo świeżo poznanych par? Romantyczne spotkania zawsze robią dobrze relacji damsko-męskiej. I nie chodzi tu tylko o rocznice ślubu lub walentynki, a o spontaniczne wyjścia tylko we dwoje. Ważne, by o tym nie zapominać, bo wspólnie spędzany czas to podstawa udanych związków.

Jeśli masz już koncepcję na "idealną" randkę, ale cały czas szukasz jeszcze tego kogoś, rozwiąż test doboru partnerskiego i poznaj osoby, "idealnie" dopasowane właśnie do ciebie!

Marzysz o trwałym związku?
Dołącz do Kochaj.pl
Hasło - min. 6 znaków (min. 1 litera i cyfra)

Dlaczego warto?

  • Dołączysz do osób, które szukają trwałego i szczęśliwego związku
  • Codziennie dostajesz propozycje osób, które do Ciebie pasują
  • Poznawanie nowych osób jest ekscytujące