Najlepsze serialowe cytaty o miłości

Najlepsze serialowe cytaty o miłości

Panie i panowie, przed wami najciekawsze cytaty o miłości prosto z popularnych seriali telewizyjnych. Czego można się dowiedzieć o związkach z "Gry o tron"? Jakie poglądy na temat facetów miała Carrie z "Seksu w wielkim mieście"? A co o miłości mówił dr House? Zapraszamy do lektury!

Miłość to jeden z tych szczególnych tematów, które się nigdy nie wyczerpują. Mówią o niej pisarze, poeci, duchowni, filozofowie, artyści… Tak naprawdę to trudno znaleźć kogoś, kto by się nią nie interesował. Cytatów i aforyzmów dotyczących tego niepowtarzalnego uczucia nie brak też w naszych ulubionych serialach.

Cytaty o miłości z "Seksu w wielkim mieście"

Ten serial to prawdziwa kopalnia interesujących cytatów miłosnych. Główna bohaterka, Carrie Bradshaw, była i prawdopodobnie nadal jest dla wielu młodych kobiet prawdziwą ekspertką od spraw uczuciowych. Niewątpliwie miewała chwile trafnych refleksji na temat mężczyzn:

"Może wszyscy faceci są jak narkotyk – czasami cię niszczą, a czasami – jak teraz – dzięki nim czujesz się jak w niebie".

Bohaterce może i zdarzało się być cyniczną,  ale czy można się nie zgodzić z poniższym stwierdzeniem?

"Wielka miłość powinna się kończyć łzami, a nie listem z kancelarii adwokackiej".

Cytaty o miłości z "Ally McBeal"

Allie Mcbeal zajmowała się na co dzień prawem, ale elokwencją i dowcipem błyszczała nie tylko na sali sądowej. W dodatku dostrzegała pewne podobieństwa łączące miłość z jej pracą:

"Miłość i prawo są podobne. W założeniu ma być romantycznie, a w praktyce można nabawić się grzybicy. Ale ja akurat lubiłam tę pracę".

Cytaty o miłości z "Dr House’a" i "Chirurgów"

Niektórzy twierdzą, że w medycynie nie ma miejsca na emocje. Wydaje się, że pogląd ten (nie tylko na gruncie zawodowym) podzielał zgryźliwy dr House, który mówił:

"Ludzie mówią, że bez miłości nie da się żyć. Osobiście uważam, że tlen jest ważniejszy".

Całkiem inne podejście do tematu miał dr Mark Sloan z serialu „Chirurdzy”. Oto jego cenne rady dla zakochanych:

"Jeśli kogoś kochasz, powiedz to. Nawet jeśli boisz się, że to nie właściwe, nawet jeśli boisz się, że wywoła to problemy. Nawet jeśli boisz się, że przewróci to Twoje życie do góry nogami. Powiedz to, powiedz jak najgłośniej. A potem idź za ciosem".

Cytaty o miłości z "Gry o tron"

Ciesząca się niesłabnącą popularnością "Gra o Tron" to jeden z tych seriali, które są pełne gwałtownych emocji i bez cenzury pokazują widzom najdziksze ludzkie namiętności. Miłość, nienawiść, zdrada, chciwość, żądza – wszystko to się ze sobą splata i stanowi chleb powszedni bohaterów. Na przykład Cersei Lannister twierdziła, że:

"Miłość to trucizna. Jej smak jest słodki, lecz zabije cię niezawodnie".

Nie mniej cynicznie zapatrywał się na związki Varys, którzy przestrzegał:

"Nie znajdziesz w świecie bardziej niebezpiecznej istoty od prawdziwie sprawiedliwego męża".


Spodobały ci się wybrane przez nas miłosne sentencje? Świetnie! Spędź miło czas i stwórz własną listę ulubionych serialowych cytatów i aforyzmów o miłości.

Życzymy przyjemnej zabawy!

Marzysz o trwałym związku?
Dołącz do Kochaj.pl
Hasło - min. 6 znaków (min. 1 litera i cyfra)

Dlaczego warto?

  • Dołączysz do osób, które szukają trwałego i szczęśliwego związku
  • Codziennie dostajesz propozycje osób, które do Ciebie pasują
  • Poznawanie nowych osób jest ekscytujące